אתגר הטרנספורמציה

לפני כמה חודשים התבקשתי להרצות על טרנספורמציה דיגיטאלית. מילים גדולות ומפחידות. בינינו היה לי הכי נוח לבנות הרצאה עם מילים כמו ממשק משתמש ושיטוח תהליכים והמון המון מושגים מעולם הדיגיטאל. אני חי את העולם הדיגיטאלי כבר כמעט 20 שנה.

 

התחלתי לכתוב ותוך כדי התהליך הבנתי שבדרך הזאת אם היו נותנים את המשימה הזאת לעוד 100 אנשים שאני מכיר כנראה שזה בדיוק מה שהם היו כותבים ומרצים עליו. לא שזה לא חשוב, כי זה מאד חשוב אבל מה הערך הייחודי שלי פה? מה הבידול?

 

חזרתי לשולחן השרטוט הווירטואלי והתחלתי מהתחלה. חזרתי ובחנתי את המשימה. בכל אתגר שיווקי או מכירתי שנתקלתי בו תמיד שאלתי את עצמי או את הלקוח, איזה כאב אנו באים לפתור? למה שמישהו יקנה אותנו או ישקיע בנו את תשומת הלב שלו ואת הארנק שלו?

 

החלטתי שמצגת הטרנספורמציה לא שונה מכל אתגר אחר שהצריך ממני לייצר פתרון רלוונטי. אז חזרתי לשאלת הכאב. אפשר ללכת בדרך הברורה של מהו הכאב הצרכני שהטרנספורמציה באה לפתור. אפשר לדבר על כאבי שירות ואין סוף תהליכים שבעבר היינו חייבים לעבור כי ככה גם אנחנו וגם הארגונים שחווים את תהליך הטרנספורמציה היינו רגילים. אבל כמה שקפים קדימה גיליתי ששוב חזרתי לענייני שיטוח תהליכים ואפליקציות וממשקים. אז שוב עצרתי. זה שוב לא היה שונה מ 100 ההרצאות של החברים שלי.

 

חזרתי לכאב. מחקרים התנהגותיים מראים שכאב הוא מצב שאנחנו נעשה הכל, אבל ממש הכל כדי להימנע ממנו. הרבה יותר משנפעל להשגת העונג של ההצלחה, נפעל למניעת הכאב.

 

אז במקום לשאול איזה כאב הטרנספורמציה באה לפתור החלטתי לשאול איזה כאב היא מייצרת. אם חשבתם על זה פעם, בכל פעם שאנו מדברים על טרנספורמציה דיגיטאלית אנו מדברים על הארגון והקהל החדש. אבל מה לגבי העובדים הוותיקים והלקוחות הוותיקים?

 

שאלתי את עצמי מה הטרנספורמציה הדיגיטאלית עושה להם? מספיק לראות את ההפגנות על סגירת סניפים של הבנקים או החששות של סוכני הביטוח כדי להבין שיש פה בעיה. שיש פה כאב משמעותי שצריך לטפל בו.

החלטתי שזו הכאב שאדבר עליו. למה הוא נוצר, איך מתמודדים איתו ואיך מנצחים אותו. התחלתי לנבור במחקרים על מחקרים. מדאבוס, דרך ארצות הברית, אוסטרליה, בריטניה ועוד.

 

אשתף אתכם ב 10 נקודות מההרצאה:

1. טרנספורמציה היא רק מילה מאד גדולה ומפחידה לשינוי

2. שינוי הוא תהליך אבולוציוני טבעי וכנראה אחד הדברים היחידים שקבועים בחיינו

3. לא רק שאי אפשר לעצור את האבולוציה, גם טווחי השינוי רק הולכים ומצטמצמים

4. השינוי קל יותר כאשר הגדרת המטרה שלנו ושל הארגון גם מדויקת יותר, גם פתוחה יותר ובעיקר לא מגבילה טקטית

5. השאלה האמיתית במקרה הזה היא איך מתמודדים עם השינוי והתחושות שהוא מייצר

6. שינוי הרגלים מצריך מודעות ומודעות היא דבר שקל לדבר עליו אבל מצריך תרגול רב

7. ההוויה שלנו מוגדרת מאיך שאנו חושבים ואיך שאנו מרגישים

8. כל המערכת שלנו מושתת על שליטה ולכן שינוי מפחיד, מלחיץ ומדאיג כי הוא מעביר אותנו למצב של חוסר שליטה

9. מהם באמת לחץ, דאגה ופחד, איך הם פיזיולוגית ומנטלית משפיעים עלינו ואיך מתמודדים איתם

10. למה אנו עושים את מה שאנו עושים, מה הרווח שלנו מזה ואיך אנחנו יכולים להשיג את אותו הרווח המשני והערך תוך מימוש השינוי

 

את התשובות לשאלות ולמחשבות שעולות אני פותר ביחד עם הקהל,  הכי כיף לשמוע את האסימונים נופלים תוך כדי תנועה. בינינו יצאה אחלה הרצאה. שבוע הבא אני מעביר אותה שוב. יהיה כיף. יאללה שוב הגיע סופ”ש ומחר חצי מרתון ת”א. דוגרי אני מתרגש. כזה עוד לא עשיתי.

 

חמישי שמח.