זה שלך, לא שלי

זה שלך לא שלי. המשפט הזה מלווה אותי כבר שנים. בעבר כשאמרתי אותו, התכוונתי אליו אבל זה לא עזר. הכאב והכעס נשארו. “למה היא אמרה את זה עלי”, “זה שלא פייר” ועוד מיליון שאלות עצמיות שהטרידו אותי בלי הפסקה ומיררו לי את החיים. המגוחך בכל הסיפור העצוב הזה הוא שהאדם השני לרוב המשיך הלאה בענייניו ואני נשארתי עם התהיות העצמיות, הכאב, הכעס וחוסר ההבנה. לפעמים ימים ולפעמים חודשים רבים

ככה חווייתי את החיים מעל 40 שנה (אומלל משהו). רק בשנים האחרונות, למדתי שבכדי באמת לשחרר את התעוקה והתהיות הפנימיות, זה לא מספיק רק להתכוון למשפט הזה. כדי שזה באמת יעבוד, עליי לפעול תכלס על פיו. אני חייב באופן מלא ומוחלט להפסיק לקחת את מה שנאמר לי באופן אישי. זה באמת שלהם ולא שלי.

 

ההסבר לכך פשוט, כאשר אני את שלי עשיתי בצורה הכי טובה שיכולתי, אם זה לא מתאים לאחר, זה עניינו של האחר. יכולות להיות מיליון סיבות לתגובה שלו. אולי הזכרתי לו חוויה שלילית מהעבר, אולי הוא בדיוק רב בבוקר עם בת זוגתו, אולי קיבל בשורה לא טובה, אולי דפקו לו את האוטו, אולי ואולי ואולי. רק אחרי שהבנתי את זה ופעלתי בהתאם, רק אז השינוי באמת החל להתממש, והחיים שלי התחילו לקבל צורה אחרת.

 

החלטתי לחקור את הנושא ואחת הנסיעות שלי לפני כשנה חיפשתי לטיסה ספר שעוסק בנושא. קליל לקריאה מצד אחד אבל בעל עומק מהצד השני. נתקלתי ב #סטימצקי בארבע ההסכמותשל דון מיגל רואיס. הספר מוגדר למעשה כמדריך מעשי לחופש אישי. ההגדרה של הספר סיקרנה אותי מאד.


בקצרה, ע”פ הספר אנו חיים את חיינו בהתאם להסכמים עצמאיים שהתרגלנו אליהם וכתוצאה מכך חיים את חיינו בפחד ופוגעים בעצמנו ולא מאושרים. ע”פ הספר בכדי לשנות את חיינו ולחיות אותם באמת עלינו לסגל לעצמנו 4 הסכמים חדשים
1. שמירה על טוהר המילה

2. לא לקחת שום דבר באופן אישי

3. לא להניח הנחות

4. לעשות תמיד את ההכי טוב שאנו יכולים

מאז שקראתי את הספר אני פועל לחיות את חיי עפ ההסכמים הללו. זה לא פשוט כי גם אני כמו רובנו רגיל להסכמים הישנים על פיהם פעלתי למעלה מ 40 שנים. ובינינו, זה לא פשוט לשנות הרגלים של 40 שנים (הערת שוליים: יש שיטות ב NLP שמאפשרות לנו בכל זאת לבצע את השינוי הרבה יותר מהר ממה שאנו חושבים. אני מתרגל אותן ולכן כנראה התוצאות שלי מגיעות מהר יותר מהמצופה).


זה מאתגר מאד אבל הפרס עצום. כאשר תבחנו את היום יום שלכם ותתרגלו את מימוש 4 ההסכמים, תגלו שההסכמים החדשים עושים שכל ובאופן מהותי משנים את המצב ההווייתי שלכם. לי הם משנים את החיים.

 

אני בתהליך, אני בדרך וממשיך לפספס הסכמים מדי פעם. אבל היום לפחות כאשר אני מפספס, אני מזהה במודע את הפספוס, אני מתקן ואני פועל להימנע מלפספסו בשנית.

 

זאת דרך החיים שבחרתי לעצמי. אתם יותר ממוזמנים להצטרף. השיעור הראשון הוא לקרוא את 4 ההסכמות.

 

קריאה מהנה

 

ארבעת ההסכמות