לחבר את הנקודות

סטיב גובס אחד האנשים הנערצים בהיסטוריה בעיני אמר באחת ההרצאות שלו: “אתם לא יכולים לחבר את הנקודות בראייה לעתיד; אתם יכולים רק לחבר אותן תוך הסתכלות אחורה. לכן אתם צריכים לסמוך שהנקודות איכשהו יתחברו בעתיד שלכם. אתם חייבים לסמוך על משהו תחושת הבטן שלכם, הגורל, החיים, קארמה. לא משנה מה, כי האמונה שהנקודות יתחברו במורד הדרך ישרישו בלבכם את הביטחון ללכת בעקבות הלב שלכם“.

 

למה אני מספר לכם את זה? ביום חמישי האחרון הזמנתי את אבא שלי לצהריים. בפועל תאמנו את הפגישה לפני שבועיים מתוך 3 תאריכים אפשריים, ככה זה עם הלוז של שנינו.

 

תכננתי שהשיחה תלך לכיוון מסוים אבל בפועל היא הלכה לכיוון לגמרי אחר. ישבנו ודברנו שעתיים וגמעתי כל מילה מהסיפורים שסיפר, רק רציתי עוד ועוד. מסתבר שאחרי שעלה מרומניה (כן אני רומני. יוסופוביץ למי ששואל) לא היה להם כסף בבית ואבא שלי אסף לירה ללירה בעבודות שונות ומשונות. בגיל 28, לפני 50 שנה, נוצרה הזדמנות והוא הקים את אמן, חברה לתעשייה וניהול למול כל התחרות האדירה שהיתה אז בשוק. הקים ועבד ועבד ועבד, עד היום.

 

מסתבר שאמן (לימים אמנת) היא אחת מחברות התעשייה וניהול היחידות ששרדו חצי יובל והיתה בפועל מעורבת בכמעט כל פרויקט משמעותי שהמדינה הקטנה שלנו היתה מעורבת בו ב 50 השנה האחרונות. מסתבר שגם לאיספאן שבאירן שלחו אותו לעבוד בתחילת הדרך של אמן ולמעשה גרנו שם כמה שנים. (הרומני היהודי שגר שאירן, זה מתחיל כמו בדיחה..).

 

בשלב מסוים בשיחה סיפר לי סיפור על המנכל והדלת המסתובבת ואמר לי שאני הוא זה שסיפר לו את הסיפור במקור. לא זכרתי את הסיפור. כשחזרתי הביתה הפכתי את המחסן עד שמצאתי את ארגז הספרים הישן שלי. אני סוג של אוגר, יש לי עדיין אפילו את דפי הנוסחאות שעשיתי לבגרויות היי שם בשנות ה90 .

 

איתרתי את הספר והתחלתי לקרוא אותו שוב ונשאבתי פנימה. ההבנה שרשת החיים היא חלק אינטגרלי מהיכולת שלנו להצליח והיא למעשה הדרך בה אני פועל כיום באופן אינטואיטיבי היממה אותי. מסתבר שוב שהתת מודע שלי ידע כבר אז לפני שנים את מה שהמודע שלי יודע היום. למדתי ביום חמישי שוב שהמסלול שלי נקבע לפני המון המון שנים, אבל אני לא זיהיתי אותו.

 

היקום עקשן, הוא יעביר אותנו מסעות לא פשוטים עד שנבין את המסר. היום אני מבין אותו יותר ואני מחבר את הנקודות במודע.

 

הבנתי מאבא שאת הספר המנכל והדלת המסתובבתמהוצאת זמורה ביתן וכנרת כבר לא ניתן להשיג בכל חנות ספרים, אבל זה רק אומר שמי שרוצה צריך להתאמץ יותר. כמו בחיים.

 

ובנימה אישית, קחו יוזמה ותזמינו את אחד ההורים שלכם לצהריים. אנחנו חושבים שאנחנו מכירים אותם, אבל אנחנו לא. הסיפורים שתשמעו ירטיטו אתכם בדיוק כפי שהרטיטו אותי.

 

 

בהצלחה

המנכל והדלת המסתובבת